kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Akadálymentesség

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Már mobiltelefonra is

Frissítve: 2014.09.01.

hétfő
kedd
szerda
csütörtök
péntek 
18:00
szombat
vasárnap 
8:00

hétfő
kedd
szerda
csütörtök
péntek 
18:00
szombat
vasárnap 
8:00

Kapcsolódó információk

Ünnepek alkalmával a miserend módosulhat.

Időszaki miserendi változások
Advent és nagyböjt vasárnapjain a szentmise 8,30-kor kezdődik.

Bemutatkozás

Táborfalva – London és Isztambul között félúton – Pest megye déli határán, az ország közepén, az M5-ös autópálya mentén található, 3600 lelkes település.
A nagyszámú lakosság ellenére, katolikus templom nem volt a községben, kis családi ház-szerű kápolnában tartották a szentmiséket. Plébánia nincs, a község Örkény filiája. A rendszerváltás után a település saját kezébe vette a sorsát és fejlődésnek indult. A jó közlekedés és kedvező fekvésének köszönhetően, a lakosság száma dinamukisan emelkedik. A változás következtében a vallásos élet is új lendületet kapott, ezért határozta el a katolikus egyházközség, hogy a jelenlegi ingatlanon bővíteni és fejleszteni fog. A valamikori igen rossz állapotú kápolna felújítása megtörtént, az közösségi házzá bővült. A közösségi ház névadója és lelki patrónusa Szent Imre a magyar ifjúság védőszentje lett.
A kápolna mögé épült az új templom, amit a Szent Imre házzal egy folyosó köt össze. A templom bejárata egyben harangtorony is. A 12 m x 25 m-es alapterületű liturgikus tér 200 férőhelyes, a karzaton még 60 hívő foglalhat helyet. Az altemplom urnafülkéiben 500 urna elhelyezése lehetséges. Az urnatemetőben épített ossariumban kap végső nyughelyet az a 85 német katona, akik a falu határában a második világháború harcai során estek el és lettek jeltelenül elföldelve.
A templomot Garay Dóra és Garay András Dunakeszin élő építészek tervezték. A kivitelező a lajosmizsei GOMÉP Kft, színvonalas gyönyörű munkát végzett.
A Szűzanyát és a koronázási jelvényeket ábrázoló 270 cm x 105 cm-es nagyságú mozaik oltárképet Bráda Tibor és Tölg-Molnár Zoltán Munkácsy-díjas művészek készítették. A natúr égetett agyag stációk Bubelényi Zsanna keramikus művész munkái. A magas színvonalú kőmunkák (oltár, ambó, tondó, ossarium, stb) Kovács Márton (Oscar) táborfalvi kőszobrászművész munkáját dicséri. A mészkőből mívesen faragott oltárba Szent Justinus vértanú ereklyéjét helyezzük el a templom szentelésekor. A templomban békés harmóniát alkot a természetes anyagok a tégla, a kő, az agyag, a főlé boruló impozáns szabadon látható gerendázattal.
Az építők, a közösségi ház előtt, díszburkolatos emlékparkot és pengefalas emlékművet készítettek. Az előtte található kriptában a Hadtörténeti Intézet szándékozik elhelyezni azoknak a hősi halált halt, különböző nemzetiségű katonáknak a földi maradványait, akik hollétéről Magyarország, Dunától keletre eső területén a jövőben tudomást szereznek.
Táborfalva lakosságának egy része a település közelében lévő nagy laktanyákban szolgálatot teljesítő és azután a községben letelepedő katonákból (tisztek, tiszthelyettesek) áll. A katonák többsége már nem helyesli, hogy 30 évvel ezelőtt a közelükben lévő Szent Imre templomot – melyet a falu lakossága is használt -, sportcsarnokká alakították.
A templom építésének fővédnöke dr. Beer Miklós Váci Római Katolikus Megyéspüspök, 2006. március 24-én szentelte a templom alapkövét.
Az ünnepélyes templomszentelést 2007. május 20-án, vasárnap, dr. Beer Miklós püspök celebrálta.


Elhelyezkedés 

Pest megye
Táborfalva

Térkép: 47.10514, 19.48616  

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:
2381 Táborfalva
Kossuth u. 59.
Telefon: (29) 382-563
Ellátó plébánia: Örkény

Jó tudni

Búcsú: október 8.