kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Akadálymentesség

Egyáltalán nem akadálymentes. (Például a bejáratnál egy vagy több lépcső van, a templomtér és fontosabb helyiségek nem hozzáférhetőek.)

Már mobiltelefonra is

Frissítve ill. megerősítve: 2024.04.06.

A több mint 5000 aktív misézőhely adatai leginkább azért elavultak, mert olyan bonyolult és elavult az adminisztrációs felület, hogy önkénteseink is elmenekülnének tőle. Most a megszámlálhatatlan önkéntes óra mellett fizetett programozókkal szeretnénk a motorháztető alatt a dugattyúkat és a hengert kicserélni. Ehhez kérünk anyagi segítséget mini adományoktól a kincsesládákig.

Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az Adomány.hu oldal:

hétfő
kedd
szerda
csütörtök
péntek
szombat 
18:00
vasárnap 
9:00
 
10:30
 
18:00

Kapcsolódó információk

A főszékesegyház hétköznapokon 17 és 19 óra között, szombaton 10 és 18 óra, vasárnap pedig 14 és 18 óra között látogatható.
Biztosan vannak itt is különféle közösségek amikhez akár lehet csatlakozni is, de ezekről sajnos nem tudunk. A közösségek.hu oldalon lehet jelezni közösségek meglétét.

Bemutatkozás

alapítva: Ősi alapítású, újjászervezve 1752.








Az első kéttornyú román kori bazilika többször megrongálódott, de maradványait a mai bazilika magában foglalja. Az alapjaiban román stílusú, XI. századi eredetű épület gótikus szentélye és altemploma a XIV. század végén készült. Mai alakjában neoromán stílusú a bazilika.
A vár és a város meghatározó épülete a székesegyház, melyet Szent István és Gizella építtetett, az idők folyamán több átalakításon esett át, a török időkben elpusztult. Ma csak 1572-ből származó alaprajzát ismerjük. A templomot gróf Esterházy Imre 1723-ban, a régi tervrajzot felhasználva újjáépíttette barokk stílusban, s nyugati homlokzatra latin nyelven, kronosztihont is alkotva felíratta: Romokból ékesített engem a kegyelet. Ezt az épületet 1907 és 1910 között Hornig Károly püspök átépíttette, Aigner Sándor tervei szerint, román stílusban. A templom falába beépítették a régi köveket, s a szentély gótikus jellege megmaradt. 








A plébánia területén lévő templomok:
Feltámadt Üdvözítő-templom /"Károly-templom"/
Szent Anna-kápolna
Szent Imre-templom /volt piarista/
Szent István király templom /volt ferences/


Elhelyezkedés 

Veszprém megye
Veszprém

Térkép: 47.09713, 17.90296  

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:
8200 Veszprém, Vár u. 27.
Telefon: +36 (88) 879-223

Plébános: dr. Takáts István ált. helynök
Káplán: dr. Kulcsár Dávid

Jó tudni

búcsú: szeptember 29.
szentségimádási nap: január 1.