kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Akadálymentesség

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Már mobiltelefonra is

Frissítve: 2022.06.10.

hétfő
kedd
szerda
csütörtök
péntek
szombat
vasárnap 
11:00

Bemutatkozás

A barokk stílusú templom 1755-ben épült. A kő keresztelőmedence 1308-ból maradt fenn.


"Az mi héja vagyon Szent Mihály egyházának, azt is csinálják meg jövedelmemből" - hagyta meg Héderváry Katalin 1681-ben kelt végrendeletében. Végakaratát teljesítették, és a Szigetköz egyik legszebb barokk templomát építették meg, a XIV. század derekán épült templom bővítésével. 1785-ben, a negyedik átépítés eredményeként, nyerte el mai formáját. A homlokzat előtt álló, részletekben gazdag tornyát Szent Vendel és Szent Flórián svájci népviseletben álló szobrai díszítik.


A belsőben a barokk veszi körül a kisebb, de értékes, középkori emléket, a vörös márványból készült keresztelőkutat. A nyolcoldalú, gótikus medence értékes alkotás. A körbefutó sávon három évszám és egy címerrészlet látható. A hármas halomból kinövő kereszt azt mondja el, hogy készíttetője az ország nádora volt, mert csak ők használhatták ezt a címerelemet. Az évszámok közül csak 1439-hez lehet Héderváry személyét - Lőrincet - kapcsolni. A gazdag oltárépítményen Szent István és Szent László aranyozott szobra között Szent Mihály küzd a gonosszal. A Nepomuki Szent János-oltáron a szobrok a hit, a remény és a szeretet szimbólumai. A jobb oldali mellékoltárra a győri székesegyház Könnyező Mária képét Héderváry János másoltatta.


 


 


Elhelyezkedés 

Győr-Moson-Sopron megye
Hédervár

Térkép: 47.83251, 17.45968  

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:
9178 Hédervár, Petőfi u. 3. 

A mosonmagyaróvári piarista rendház szerzetesei látják el.

Jó tudni

Búcsú: szeptember 29.