Kisboldogasszony-templom
Frissítve ill. megerősítve: 2024.05.17.
Összegyűlt 320 adományozásnak hála 4,5 millió forint arra, hogy a miserend.hu közepében működő struktúra és adminisztrációs felület megújulhasson, hogy modernizálhassuk és ezen keresztül frissíthessük a miserend.hu-t. Köszönjük szépen a sok-sok támogatást, a gyűjtés megosztását, minden hálát és fohászt!
Folytatódjon hát a munka önkéntesen és fizetve egyaránt!
Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az Adomány.hu oldal:
Kapcsolódó információk
A délutáni órákban: gyülekezés, rózsafüzér, csöndes szentségimádási lehetőség a Boldog Batthyány-Strattmann László kápolnában.
17.00: Keresztút-járás a templom melletti domboldalon.
18.30: Szentmise, majd szentségi körmenet, kegytárgyak megáldása.
21.00: Szentségimádás a Boldog Batthyány-Strattmann Lászlóról nevezett kápolnában, amit a betegekért ajánlunk fel.
Bemutatkozás
1360-ban ezen a helyen pálos rendi szerzetesek telepedtek le. A török megszállás alatt zárdájuk és templomuk teljesen elpusztult.
1703 és 1744 között építette a templomot Batthyány Lajos gróf a vidék kegyura segítségével a ferences rend. A kegykép, Szűz Mária képe 1722-ben, a jelenlegi templom alapjainak ásása közben került elő, a legenda szerint az ott lévő tölgyfa gyökerei közül. A 40x60 cm-es nagyságú, a 17. századból származó képet, mely a kis Jézust tartó Máriát ábrázolja, csodatevő képként tisztelték a 18. században. Érintésére, előtte való imádkozásra gyógyulások történtek. Szent Félix gyermekszent ereklyéjét XIV. Benedek pápa ajándékozta és Koptik Ottó egykori celldömölki apát hozta Homokkomáromba. Szent Félix ereklye és Szűz Mária tisztelete volt a központja a barokk-kori búcsúnak.
1990-ben Szendi József veszprémi püspök meghívására a Nyolc Boldogság Közösség lehelt új életet a kolostorba és egy további épülettel is gyarapította az együttest. 1993-ban a kaposvári püspökség megalapításával új egyházmegyéhez került Homokkomárom, amelynek első püspöke, Balás Béla is megerősítette a Nyolc Boldogság Közösséget itteni jelenlétében.
A búcsújáró hely újraéledése után a korábbi Szűz Mária és Szent Félix-kultusz a Szeretetláng engesztelése és titkos értelmű rózsa tiszteletével bővült. A “Szeretetláng engesztelése és titkos értelmű rózsa” búcsúja minden hónap 13-a. Ez egész Dunántúlra kiterjedő zarándoklatot jelent.
Búcsújáróhelyről bővebben: http://www.bucsujaras.hu/homokkomarom/index.html