kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Már mobiltelefonra is

Frissítve ill. megerősítve: 2021.03.12.

323 támogató közreműködésével 4,5 millió forint gyűlt össze, hogy a miserend mélyét megújítsuk.

A gyűjtés lezárulása után elkezdtük egy céggel a részletes tervek kidolgozását. Az elkészült tervhez aztán több kivitelezőt is megkerestük. Majd nem régen megszületett a szerződés. És most folyik a munka.

hétfő
kedd 
7:30
szerda 
7:30
csütörtök 
7:30
péntek 
7:30
szombat 
7:30
vasárnap 
10:00
 
18:00

Kapcsolódó információk

Nagyböjtben péntekenként 17,30-tól keresztút.

Ezen a misézőhelyen nincs gyóntatást jelző kapcsoló. Még.

Új fejlesztésünk, hogy templomokban ill. gyóntatószékekben egyedi kapcsolót üzemeltetünk, amik megnyomásával automatikusan jelezni lehet honlapunk felé, hogy gyónásra van lehetőség. A kapcsoló elemmel működik és megfelelő LoRa lefedettség esetén semmilyen helyi internet vagy mobil elérhetőségre nincs szükség.

További információért keressen meg minket!

Biztosan vannak itt is különféle közösségek amikhez akár lehet csatlakozni is, de ezekről sajnos nem tudunk. A közösségek.hu oldalon lehet jelezni közösségek meglétét.

Bemutatkozás

A templom 1858-ban épült. A romantikus építészeti stílus jellegzetességeit mutatja. A maga idején korának legmodernebb egyházművészeti stílusában épült. Műemléki értéke kétségtelen. Czigler Antal a mestere.
A mennyezeti freskók az ún. nazarénus iskolai irányt tükrözik. Ismeretes, hogy a nazarénusok Rómában külön egyházművészeti közösséget alkottak a német Overbeck Johann Friedrich (1789-1869) és a magyar Szoldatits Ferenc (1820-1916) festõkkel az élen. Céljuknak a középkori egyházművészet, elsõsorban a quattrocento (Rafael, Boticelli, Philippe Lippi, Bellini) áhítatos, bensõséges, lírai szellemének, egyháziasságának feltámasztását tűzték ki. Szoldatitsnak ilyen alkotásai vannak Egerben (székesegyház), Budapest, Temesvár, Sz.halom templomaiban. (Éder: Mûvészeti lexikon.)
Kiss Alajos egri festõtanár Újkígyóson ezeket a hagyományokat követte. A freskók keretdíszei, emblémái szintén átlagon felüli ízlésrõl tanúskodnak. Esetleges restauráláskor feltétlenül megkímélendõk.
A fõoltárkép Fischer Károly gyulai festõnek, Munkácsy Mihály elsõ mesterének alkotása. A mellékoltárok szentképei is ihletett alkotások, ha nem is jelentékenyek. A Szent József-kép már sablonosabb. A szobrok nem ütik meg a templomi műalkotások színvonalát. A Wenckheim-címer a múltnak egyik megbecsülendõ darabja.
A külsõ fal Szent Ferenc és Vendel szobrai szegedi hagyományokra utalnak. (Alsóvárosi oltárok, alsótanyán Szt. Vendel kápolna is.)
A templomot 2008-2009 évben kívül-belül megújították.


 


Elhelyezkedés 

Békés megye
Újkígyós

Térkép: 46.58746, 21.02588  

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:  5661 Újkígyós Kossuth u. 39.
Telefon: (66) 254-845
Plébános:  Ilyés Zsolt

Jó tudni

Búcsú: szeptember 12.