kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Már mobiltelefonra is

Frissítve ill. megerősítve: 2024.11.28.

323 támogató közreműködésével 4,5 millió forint gyűlt össze, hogy a miserend mélyét megújítsuk.

A gyűjtés lezárulása után elkezdtük egy céggel a részletes tervek kidolgozását. Az elkészült tervhez aztán több kivitelezőt is megkerestük. Majd nem régen megszületett a szerződés. És most folyik a munka.

hétfő
kedd
szerda
csütörtök
péntek 
17:00
szombat
vasárnap 
11:00

hétfő
kedd
szerda
csütörtök
péntek 
18:00
szombat
vasárnap 
11:00

Ezen a misézőhelyen nincs gyóntatást jelző kapcsoló. Még.

Új fejlesztésünk, hogy templomokban ill. gyóntatószékekben egyedi kapcsolót üzemeltetünk, amik megnyomásával automatikusan jelezni lehet honlapunk felé, hogy gyónásra van lehetőség. A kapcsoló elemmel működik és megfelelő LoRa lefedettség esetén semmilyen helyi internet vagy mobil elérhetőségre nincs szükség.

További információért keressen meg minket!

Biztosan vannak itt is különféle közösségek amikhez akár lehet csatlakozni is, de ezekről sajnos nem tudunk. A közösségek.hu oldalon lehet jelezni közösségek meglétét.

Bemutatkozás

A templom 1771-1775 között épült, a korábbi épület felhasználásával, Mária Terézia építtetette. Az építész Schaden Lenárd esztergomi kőművesmester volt. A 155 m2 alapterületű paraszt-barokk stílusú templom a 200 év alatt többszöri felújítást megélt. Az 1970-es években külsőleg teljesen fel kellett újítani. Anyagi fedezetet a bel és külföldi adományok biztosítottak. 1972-ben a 200 éves plébánia helyett egy újat kellett építeni. Hívek hozzájárulásával elkezdődőtt a templombelső műszaki és díszítő felújítása, valamint a plébánia bővítése és belső átépítése.

Római kori település. A vörösmárvány bányájából kitermelt alsó-jura kori (liászkori) mészkövét a benne lerakódott vasoxid színezte vörösre. Itt dolgoztak Diocletianus császár 306-ban vértanúságot szenvedett korának híres kőfaragói: Claudius, Castorios, Semproniánus és Nikostratos. Ezért Tardos társvédőszentjének tartják őket. A plébánia középkori eredetű, az 1332–37. évi pápai tizedjegyzékben szereplő Albertus de Tudos-t egyesek e kor tardosi plébánosával azonosítják. II. Pius pápa 1464-es bullája, mint az esztergomi érsek fennhatósága alá tartozó exempt községet említi éppúgy, mint az 1562. évi nagyszombati zsinat jegyzéke és Pázmány összeírása is. A török időkben megszűnt plébániát 1733-ban visszaállították, de ekkor még, mint Héreg filiája szerepelt. 1764-ben Tardos lakosainak kérésére és a plébános jövedelmének biztosításával önálló plébániai rangra emelkedett saját anyakönyv vezetéssel.
1775-ben az érsek támogatásával megépült


Elhelyezkedés 

Komárom-Esztergom megye
Tardos

Térkép: 47.66259, 18.44550  

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:
2834 Tardos
Templom tér 16.

Tarján plébánia látja el.

Jó tudni

Búcsú: július 22. utáni vasárnap. Anyakönyvek: 1764-től.