kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Akadálymentesség

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Már mobiltelefonra is

Frissítve ill. megerősítve: 2006.07.17.

Összegyűlt 320 adományozásnak hála 4,5 millió forint arra, hogy a miserend.hu közepében működő struktúra és adminisztrációs felület megújulhasson, hogy modernizálhassuk és ezen keresztül frissíthessük a miserend.hu-t. Köszönjük szépen a sok-sok támogatást, a gyűjtés megosztását, minden hálát és fohászt!

Folytatódjon hát a munka önkéntesen és fizetve egyaránt!

Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az Adomány.hu oldal:

Vigyázzat! Több mint hét éves adatok!

Sajnos nagyon régen nem hallottunk erről a misézőhelyről, így könnyen előfordulhat, hogy hibás az itt látható miserend. Kérjük, ha tud frissebbet, vagy meg tudja erősíteni, hogy ezek helyes adatok, akkor küldjön nekünk észrevételt!

hétfő
kedd
szerda
csütörtök
péntek
szombat
vasárnap 
9:00

Kapcsolódó információk

Görögkatolikus Szent Litugia van minden második vasárnap 9,00 (ellátja roszályi paróchia).
Biztosan vannak itt is különféle közösségek amikhez akár lehet csatlakozni is, de ezekről sajnos nem tudunk. A közösségek.hu oldalon lehet jelezni közösségek meglétét.

Bemutatkozás

Az építési történet korai szakaszáról írásos adat nem áll rendelkezésünkre. Építési idejét a XV. századra teszik, de alapjaiban korábbi lehet. Erre utal az egyenes záródású, négyszögű szentély, az egyhajós homlokzat előtti négyszögű torony. Középkori eredetére utal a bejárat fölötti háromszög alakú vakolat oromdísz két oldalán egy-egy nagyon keskeny, mélybélletű, gótikus résablak, valamint a hajó és a szentély sarkain álló egy-egy lépcsős támpillér. Az 1990-es felújítás tapasztalatai szerint a déli bejárat, az eredeti sekrestyeajtó, illetve a szentségfülketartó a vakolat alatt rejtőzik.A templom nem a falu belterületén, hanem az északi utcasor kertjei alatt, a Kossuth utcán magasodik fel. A császári hadak 1767-ben a régi faluban súlyosan megrongálták azt a kőtemplomot is, amelyet Szent György tiszteletére valószínűleg a XV. század előtt, talán a XIII. században emeltek. Bitthauser József építész 1789-ben lerajzolta a romos középkori épületet: vakolatlan téglatemplomot örökített meg (a feljegyzések szerint a téglák vörös és vas színűek voltak). Az Erdődről betelepített svábok feltehetően az ő tervei alapján 1789-ben gótikus stílusban állították helyre a templomot, amelynek a keleti oldalon szokatlan módon elhelyezett sekrestyéje akkor még nem készült el. A műemlék jellegű templom homlokzat előtti tornyos, egyhajós épület, egyenes záródású szentélye mögött késő barokk sekrestye nyílik. A homlokzat előtt álló gótikus négyszintes torony felső szintje késő barokk stílusú, 1819-ben emelték a tornyot három öllel magasabbra. A templom belsejében a boltozatos szentély mennyezetének közepén hatszögű keretben a Szentháromságról készült késő barokk falkép látható.

Elhelyezkedés 

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Zajta

Térkép: 47.90610, 22.80512  

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:
Csegöldi plébánia fíliája
4742 Csegöld, Dózsa Gy. u. 1.
Tel.: 44/366-505