kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Akadálymentesség

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Már mobiltelefonra is

Frissítve ill. megerősítve: 2024.07.30.

Ó olyan jó lenne, ha a legkisebb településről is megtudhatnánk, hogy mikor van a hétvégén (és hétköznap) szentmise! Te most épp itt keresed. De lehet, hogy épp nem találsz friss adatot. Segíts nekünk, hogy segíthessünk neked!

Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az adjukössze.hu oldalon:

hétfő
kedd
szerda 
15:00
csütörtök
péntek 
14:00
szombat
vasárnap

Kapcsolódó információk

Minden nap
15,00-kor/a szentmise után Irgalmasság rózsafüzére
17,00-kor a napi rózsafüzér imádság.
Szerdán a szentmisét követően 19 óráig szentségimádásra van lehetőség.
Szerdán és pénteken a szentmise előtt gyóntatás a gyóntató helyiségben.

Szentségimádások a következő időben

January 15., Szerda 16:00 – 19:00 ( csendes )
January 22., Szerda 16:00 – 19:00 ( csendes )
January 29., Szerda 16:00 – 19:00 ( csendes )
February 5., Szerda 16:00 – 19:00 ( csendes )
February 12., Szerda 16:00 – 19:00 ( csendes )
Biztosan vannak itt is különféle közösségek amikhez akár lehet csatlakozni is, de ezekről sajnos nem tudunk. A közösségek.hu oldalon lehet jelezni közösségek meglétét.

Bemutatkozás

1942-ben a Postás Jóléti Alap, illetve a Postás betegsegélyező Intézet által létrehozott Postás Alapítvány, a mai OOI területén fekvő egészségügyi létesítmények új tulajdonosaként, több más épülettel együtt megkezdi a kápolna építtetését is, amely az 1944-es átadást követően egészen az 1950-es államosításig folyamatosan és rendeltetésszerűen működött. Az anyakönyvezést a Városmajori Plébánia végezte, a kápolna kisegítő szolgálatát pedig a Páli Szent Vincéről nevezett Szatmári Irgalmas Nővérek adták. 1950-től kezdve a kápolna hosszú időn át raktárként üzemelt. Ebben az időszakban mind belső, mind külső terében átalakítások történtek: egyrészt egy vasbeton tartóelem-sor beiktatásával a belső légtér kétszintessé vált, másrészt pedig lebontották a tornyot. Ez utóbbi munkálatok során nem megfelelően történt az eltávolított épülettest helyének szigetelése, így az épület sajnos beázott. 1989-ben került először szóba a kápolna rendeltetésszerű használatának visszaállítása. Az Országos Onkológiai Intézet együttműködve ezzel a felvetéssel megkezdte a raktár felszámolását, illetve költöztetését. Ebben az időszakban a legnagyobb nehézséget a kápolna tulajdonjogának tisztázása okozta. Hosszú évek múltán végül is fény derült arra, hogy bár a kápolna katolikus istentiszteleti célokat szolgált, az eredeti tulajdonos mégsem a Katolikus Egyház volt, hanem a Postás Alapítvány.

1993
-ban az Intézet betegeinek igényeire támaszkodva a Magyar Rákellenes Liga vállalkozott a kápolna rendeltetésszerű használatának visszaállítására. 1998-ban a tulajdonjog tisztázása után elkezdődhettek a kápolna helyreállítási munkálatai. A szükséges anyagi háttér biztosítása, illetve a pénzügyek kezelése érdekében a Magyar Rákellenes Liga kuratóriumot hozott létre, amelynek elnöke Lambert Zoltán kanonok úr lett. 2000-ben a Főváros Közgyűlése a kápolnát modern műemlékként védettség alá helyezte. 2004 márciusáig a jelentős magán (635 egyéni adakozó), illetve intézményi adományok (7 intézményi adakozó) lehetővé tették, hogy a munkálatok zavartalanul folyhassanak. Ezekből az adományokból összesen 23 millió forint gyűlt össze. Ekkor azonban újabb pénzhiány lépett fel. 2004 tavaszán Erdő Péter bíboros úr az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye nevében átvette a kápolna felújításának további munkáit, amelyhez még 18,5 millió forintra volt szükség. A felújítási munkálatok így 2004. december 20-ig befejeződtek.

2005. február 6-án dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek úr ünnepi Szentmise keretében fölszentelte az Irgalmas Jézus kápolnát és megáldotta annak Irgalmas Jézus képét.








 

 

 

 

 

 

 

A Kápolna oltárképét Szeigfrid Zoltán kisvárdai festő festette, a "Vigasztaló Madonna" kép Udvardi Erzsébet munkája, a keresztút képei szintén Udvardi Erzsébet festményeinek másolatai. A torony harangja Gombos Miklós őrbottyáni harangöntő mester munkája.

 

 

 

 

 

 

 








Az Irgalmas Jézus Kápolna a Budapesti Katolikus Kórházlelkészség központi kápolnája. A Kórházlelkészség irodája 2006 áprilisától a Kápolna fölötti 26-os épületben működik.


Elhelyezkedés 

Budapest
Budapest, XII. kerület
Ráth György utca 7-9.

Térkép: 47.50129, 19.01966  
Az Országos Onkológiai Intézet Ráth György utcai portája felől a nap bármely szakában megközelíthető.

Kapcsolat - elérhetőség

Budapesti Katolikus Kórházlelkészség:
1122 Budapest, Ráth György u. 7-9.
Központi szám:
Telefon: (1) 224-86-40
Minden kórház sürgősségi telefonszám:
+36 1 213-96-20


Jó tudni

A Kápolna elsősorban a kórházi betegek számára létesült, de nyitott minden jószándékú ember felé.

Nyitva hétköznap 7-19 óráig, hétvégén 8-16 óráig.