Szent Mihály-templom
Frissítve ill. megerősítve: 2018.07.24.
Összegyűlt 320 adományozásnak hála 4,5 millió forint arra, hogy a miserend.hu közepében működő struktúra és adminisztrációs felület megújulhasson, hogy modernizálhassuk és ezen keresztül frissíthessük a miserend.hu-t. Köszönjük szépen a sok-sok támogatást, a gyűjtés megosztását, minden hálát és fohászt!
Folytatódjon hát a munka önkéntesen és fizetve egyaránt!
Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az Adomány.hu oldal:
Kapcsolódó információk
Bemutatkozás
Ekkor a vár bejáratánál fatemplomot emeltek Szent Ferenc tiszteletére. Ez már 1688-ban omlófélben volt, 1690-ben már misézni sem lehetett benne.
A kőtemplom helyén 1691-ben alapították az új templomot, amely 1691-re elkészült. Szent Mihály tiszteletére szentelték. Akkor még boltozott szentélye, deszkamennyezete volt. Később, 1747-ben alapvetően átformálták, méreteit megnövelték, bővítették, magasították. Boltozatát téglából alakították ki.
1750-ben már az egész templom boltozott, fatornya is volt. Egyhajós, egyenes záródású szentélyű, hajójának külső oldalán támpillérek. Oldalajtaja felett évszám. A homlokzat előtti tornya egyenes sisakos. Szentélye és a három boltszakaszos hajó első szakasza értékes freskókkal díszítve, ezek mestere ifj. Dorfmeister István (időközben meghalt ezért a templom félig van kifestve). Ő festette az oltárképet is, amely a névadó Szent Mihályt ábrázolja, amint a sátánnal vitatkozik Mózes holtteste felett (vö.: Jud. 1,9.) padjai rokokó stílusúak, a szószék copf, XVIII. századi.
Szentháromság szobor
A templomkertben áll műemlék jellegű. 1755 körül készítette Schmidt József veszprémi szobrász. Háromszögletű, alul füzérdíszes posztamensen ugyancsak háromszög alaprajzú, karcsú csonkagúla oszlopon álló Szentháromság szoborcsoport.