Szent István király templom
Frissítve ill. megerősítve: 2019.11.10.
Összegyűlt 320 adományozásnak hála 4,5 millió forint arra, hogy a miserend.hu közepében működő struktúra és adminisztrációs felület megújulhasson, hogy modernizálhassuk és ezen keresztül frissíthessük a miserend.hu-t. Köszönjük szépen a sok-sok támogatást, a gyűjtés megosztását, minden hálát és fohászt!
Folytatódjon hát a munka önkéntesen és fizetve egyaránt!
Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az Adomány.hu oldal:








Bemutatkozás
Az 1567. évi regestrumban Kovászna néven írják (Orbán III, 149). Középkori templomról nincs adat.
Mivel 1567-ben tekintélyes település 61 kapuval, már a reformáció elõtt biztosan volt temploma. Erre enged következtetni szép, fedeles kelyhe, melynek stílusa a XV. századra utal, felirata pedig a katolikus korra: „Hoc est corpus meum VI. XIII” (Orbán III, 149).
A reformációkor, a templommal együtt reformátusok lesznek.
A katolikus hívek csak a legújabb korban kezdenek gyarapodni annyira, hogy 1914-22-ben templomot építhetnek. Filiaként látja el Imecsfalva, majd Zabola.
1946-ban önálló plébániává szervezik. Elsõ plébános Kovács Béla. 560 lélekrõl 1989-ig beköltözéssel gyarapodnak a hívek. Ez a folyamat azonban leállt.
A plébánia önállósításakor nagy lakást vásárolnak a plébániai lak részére, amely helyett 1982-85-ben modern lakás épül Kovács Gábor plébános idejében, olyan méretben, hogy gyógykezelésre szoruló papoknak is szállásul szolgáljon.
Barátos filiában gótikus-kori templom van. Borotfalua néven szerepel elõször (Suciu).
1991-ben magánházból imaházat alakítanak Magyarok Nagyasszonya tiszteletére.