Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Figyelem: valószínűleg elavult adatok! Utolsó frissítés: 2006.05.10.

Az adatok több mint 5 éve nem lettek frissítve – szinte biztosan megbízhatatlanok. Kérjük, segíts a közösségnek!

  • Naptár szerkesztése: a miserendnél a naptár elemekre kattintva módosíthatod az egyes alkalmakat, majd egybe beküldheted a javaslatodat.
  • Észrevétel küldése: ha nem tudod szerkeszteni, de tudod mi változott, küldj be észrevételt.
A naptár widget egyszerűen beépíthető más honlapba egy iframe segítségével.

Kapcsolódó információk

Minden második hónap első vasárnapján szentségimádás van.
Nincs jelzőkapcsoló

Ezen a misézőhelyen nincs gyóntatást jelző kapcsoló. Még.

Új fejlesztésünk, hogy templomokban ill. gyóntatószékekben egyedi kapcsolót üzemeltetünk, amik megnyomásával automatikusan jelezni lehet honlapunk felé, hogy gyónásra van lehetőség. A kapcsoló elemmel működik és megfelelő LoRa lefedettség esetén semmilyen helyi internet vagy mobil elérhetőségre nincs szükség.

További információért keressen meg minket!

Biztosan vannak itt is különféle közösségek, amikhez akár lehet csatlakozni is, de ezekről sajnos nem tudunk. A közösségek.hu oldalon lehet jelezni közösségek meglétét.

Bemutatkozás

Története:
A szárhegyi Lázár család egyik őse Rómából hazatérve, álmában történt látomásra hivatkozva 5 kápolnát építtet a Sármány-hegyen. Az a Lázár Miklós lehetett, aki 1494-ben búcsúengedélyt szerzett a plébániatemplomnak.
Lázár István 1642-ben a ferencesekre bízza a kápolnát és P. Kolozsvári Bertalant kéri meg a kolostor megszervezésére. 1646-ban a pestis elragadja őket. 1664-tõl újra visszajönnek Apafi tilalma ellenére.
1749-ben a tűzvész pusztítása után építik a ma is álló kolostortemplomot.
Itt temették el Kájoni Jánost, Losteiner Leonárdot, P. Lukács Mansuétot (??), aki Erdély híres misszionárusa volt.
Kájoni János, kinevezett püspök, orgonaépítõ, az egyházi és világi zene kiváló művelője, katolikus énektár kiadója volt.
1974 óta a kolostor egyik szárnyában működik egy művésztábor, amelynek alkotásait a megújított Lázár-kastélyba helyezik el. Ebben a kastélyban nőtt fel Bethlen Gábor fejedelem.


Elhelyezkedés 

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:
cím: 537135-Lãzarea 549., jud. Harghita
Templomigazgató: P. Ferencz Béla Ervin OFM házfõnök
Segédlelkész: T. Birman József

Jó tudni

Búcsú: augusztus 15. Szentségimádási nap: május 25.