Szentlélek kiáradása plébániatemplom, Olaszi városrész
Frissítve ill. megerősítve: 2013.10.21.
Összegyűlt 320 adományozásnak hála 4,5 millió forint arra, hogy a miserend.hu közepében működő struktúra és adminisztrációs felület megújulhasson, hogy modernizálhassuk és ezen keresztül frissíthessük a miserend.hu-t. Köszönjük szépen a sok-sok támogatást, a gyűjtés megosztását, minden hálát és fohászt!
Folytatódjon hát a munka önkéntesen és fizetve egyaránt!
Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az Adomány.hu oldal:






































Kapcsolódó információk
Bemutatkozás
A főbejárati előrészben karcsú ión oszlopok tartják a kórus három támasztó ívét. A főhajóban hat pár ugyancsak ión pilaszter – jellemző címerekkel díszített oszlopfőkkel ékesítve – hordozza a szelvényes boltozat választó íveit. A pilaszterek közeiben nyílnak – a keresztívek alatt – a bolthajtásos mellékoltár fülkék. A templomközép négyzete fölé (a templom alaprajza római kereszt ábráját mutatja) csegelyeken nyugvó kupolaboltozat emelkedik. A kupolaboltozat oldalsó ívei kereszthajó-csonkokra nyílnak. A balfelőli csonk hirtelen megszakadt, míg a jobbfelőli félkör végződésű.
A szentélyt korintusi oszlopok díszítik. Ezek hordozzák a boltozat íveit, valamint a befejező félkörív terhét.
A templom 1955 óta bejegyzett építészeti műemlék. Mint ilyen szerepel az ország kulturális műemlékeinek nyilvántartásában.
2005-ben ünnepeltük templomunk újjáépítésének 100. évfordulóját.
Szobrászmunkák: A barokkstílű faragott szószék és az úgyszintén hat barokk kiképzésű mellékoltár a régi templom berendezéséből maradtak vissza. A jelenlegi főoltárt az 1827-ben bekövetkezett belső tűzvész után Lajcsák Ferenc püspök újíttatta meg 1829-1830-ban.
Festmények: Az oltárképek festményeit Szamossy Elek, a bécsi származású Friedrich Silcher, valamint a nagyváradi származású Mezey Lajos festőművészek alkották.