Béke királynéja-templom
Frissítve ill. megerősítve: 2018.05.13.
Összegyűlt 320 adományozásnak hála 4,5 millió forint arra, hogy a miserend.hu közepében működő struktúra és adminisztrációs felület megújulhasson, hogy modernizálhassuk és ezen keresztül frissíthessük a miserend.hu-t. Köszönjük szépen a sok-sok támogatást, a gyűjtés megosztását, minden hálát és fohászt!
Folytatódjon hát a munka önkéntesen és fizetve egyaránt!
Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az Adomány.hu oldal:
Kapcsolódó információk
Búcsúk időpontja és miserendje falloskutikapolna.hu/ oldalon olvasható.
Bemutatkozás
Mária kápolna
A felső-mátrai templomok közül talán a legismertebb a fallóskúti Mária-kápolna, ahová jelzett turistaút visz. Kényelmes sétával elérhető Mátraszentimréről. Az egyre bővülő Mária-kápolnát ezrek keresik fel évente, ma már országszerte ismert zarándokhellyé vált. Autóbusszal vagy gépkocsival egészen közel juthatunk a kápolnához, ahonnan már csak pár száz métert kell gyalog megtennünk. A kápolna fehér tornya már messziről látszik. A szépen rendben tartott, gondozott környék meghitt hangulatot kölcsönöz az idelátogatóknak. A kápolna előtt a különlegesen szép, egyedi tűzzománc stációk Rácz Gábor iparművész alkotásai. Az ország különböző településeinek adományaiból készültek el 1992-ben, melyhez még a tengerentúlról is érkeztek adományok. Közvetlenül a kápolna előtt két kiépített kútból meríthetjük a csodatevő vizet. 1996-ban készült el a szabadtéri oltár, illetve a kápolna előtti márvány Mária-szobor. A szobor talapzatából két csapon át lehet vizet meríteni.
Erdők királynéja templom
Az elmúlt évek során folyamatosan bővült a látnivalók köre, faragott kapu fogadja a látogatókat, befedték a kápolna előtti Mária-szobrot. Az új Béke királynéja templomot 2006. június 3-án szentelték fel. A zarándokhely több évtizedes fejlesztésében komoly érdemei vannak a települések plébánosának, Kacsik Árpádnak. Fallóskút sajátossága, hogy itt élt 2011-ig, (haláláig) Magyarország egyetlen főállású remetéje, Szél Sándor Paszkál, aki szívesen mesélt a zarándokoknak a kápolna történetéről, Klára asszonyról, aki férjével meglelte a forrást.
A Búcsújárohelyről bővebben: