Föltámadott Krisztus-templom
Frissítve ill. megerősítve: 2022.12.18.
Összegyűlt 320 adományozásnak hála 4,5 millió forint arra, hogy a miserend.hu közepében működő struktúra és adminisztrációs felület megújulhasson, hogy modernizálhassuk és ezen keresztül frissíthessük a miserend.hu-t. Köszönjük szépen a sok-sok támogatást, a gyűjtés megosztását, minden hálát és fohászt!
Folytatódjon hát a munka önkéntesen és fizetve egyaránt!
Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az Adomány.hu oldal:

Kapcsolódó információk
Február 9-én és augusztus 9-én lesz szentségimádás 2023-ban.
Bemutatkozás
A keresztet 1925. augusztus 23-án helyezték fel.
Az új templomot Uzdóczy Zadravecz István (1884-1965), a Szegeden megalakult Nemzeti Hadsereg harcos papja, akkori tábori püspök szentelte fel 1925. november 15-én.
A második világháború alatt a templomot 9 bombatalálat érte. A hívek áldozatkészségének köszönhetően (kb. másfél év alatt) 1947-re restaurálták. A háborús célokra elvitt nagyharangot csak 1958-ban sikerült pótolni. A 280 kg-os új harangot Peisz Lajos, budapesti érseki helytartó 1958. szeptember 21-én áldotta meg.
A főoltár 1940-ben épült. Tervezte Krasznai Lajos szobrászművész. Bubnics Mihály, rozsnyói püspök szentelte fel 1940. december 15-én. Az első orgona, amelyet 1930-ban építettek, a világháború alatt elpusztult. A második orgonát 1950-ben szentelte fel dr. Szabó Imre, budapesti érseki helytartó.
A templom egyetlen, aszimmetrikusan elhelyezett tornya és árkádos főhomlokzata az erdélyi, kalotaszegi templomokét idézi. Oldalhomlokzatát két márvány dombormű díszíti, egyik Jézus megkeresztelését, a másik Krisztus keresztről való levételét ábrázolja.
A háromhajós kistemplom főoltárán a Feltámadt Üdvözítő szobra áll. Két mellékoltára van, a baloldali Szent József, a jobboldali Szűz Mária tiszteletét hirdeti. A bejárattól jobbra Feszty Masa Szent Filoménáról készített festménye látható. A színes üvegablakokat Palka József készítette, az adományozók nevének feltüntetésével. A szentély ablakain Szent István és Szent László alakját örökítette meg.
A templomhajó ablakain is nagyobbrészt magyar szenteket látunk: Szent Erzsébet, Szent Margit, Szent Imre, valamint Szent Márton, Szent Mihály és 1-1 székesegyház képe az elszakított területekről.
A templom előtt áll Árpádházi Szent Erzsébet mészkőszobra, melyet a volt erdélyi menekültek, halálának 100. évfordulóján, 1931-ben helyeztek el.