kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Akadálymentesség

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Már mobiltelefonra is

Frissítve: 2024.03.28.

hétfő
kedd
szerda
csütörtök 
16:00
péntek
szombat 
16:00
vasárnap

hétfő
kedd
szerda
csütörtök 
18:00
péntek
szombat 
18:00
vasárnap

Kapcsolódó információk

Rózsafüzér-ájtatosság magyar nyelven vasárnap 16 órakor (télen 15) van.
A templomban padfűtés van, de azért a téli időszakban nem árt melegen öltözni!

Bemutatkozás

A templom 1911-ben épült neogótikus stílusban, 1913. október 12-én konszekrálta Dr. Váradi L. Árpád győri megyéspüspök.

Az épület hossza 34 méter, szélessége 12 méter, magassága 17 méter. A torony magassága a kereszttel együtt 33 méter.
A templomnak 12 nagy ablaka és egy főbejárója van díszes portáléval. A szentélyben lévő két ablak az 1938-as szentév emlékére szép, festett üvegképet kapott. A templom nyugati végén délről a sekrestye található, külön bejárattal, két kisebb ablakkal. Északról ugyanolyan nagyságban és kivitelezésben van az oratórium, üvegfallal elválasztva a szentélytől.
A toronyban két harang található. A Jézus Szíve harang 110, a Szent Miklós harang 83 kg-os, mindkettő villamosított.

A gót stílusú főoltár fából készült, középen a templom védőszentje Szent Miklós püspök olajfestmény képével. Jobboldalán Szent László, baloldalán pedig Szent István király teralit-öntvény szobrai láthatóak.
A csiszolt vörösmárványból készült mellékoltár a temetőben lebontott régi templom főoltára volt. 1926-ban barlangimitációval lett körülvéve, a barlangban a lourdesi Szűz Mária, a barlang előtt a térdelő Szent Bernadett szobra áll.
A kórus alatti fülkében található a Szent-sír oltár. A sziklautánzaton a Fájdalmas Szűzanya szobra, valamint a szenvedés szimbólumai (kereszt, lándzsa, spongya) láthatók, a sziklaüregben pedig a halott Krisztus corpusa fekszik.
A fából készült szószék dombormű képei a magvető Krisztust és a négy evangélistát ábrázolják.
A templom hajójában Jézus Szíve, Szűz Mária Szíve, Szent József, Szent Teréz, Nepomuki Szent János, Szent Antal, Szent Vendel és Szent Flórián szobrai láthatók.
A templomnak kegyura nincsen. Fenntartása a hívek gondja és terhe.

Az udvart hársfák szegélyezik és egyik oldalán korlát, másik oldalán kőből készült kerítés veszi körül. Itt található az I. és a II. világháború hőseinek emlékműve.

A templom külső pillérein található 14 örömúti stáció Kerezsi Gyöngyi Gádor-díjas keramikusművész alkotása, a Rózsafüzér Társulat szervezésében, közadakozásból készültek. (Az örömút a nagyböjti keresztúthoz hasonlóan 14 stációból áll, az első stáció az Úr feltámadása, az utolsó a Szentlélek eljövetele.) A stációkat a templom 100. jublieumi évében, 2011 húsvéthétfőjén szentelte meg Dr. Paskai László gyémántmisés bíboros, nyugalmazott prímás, érsek. 


Elhelyezkedés 

Komárom-Esztergom megye
Dunaszentmiklós

Térkép: 47.70392, 18.38037  

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:
2897 Dunaszentmiklós
Rákóczi F. u. 1.
Telefon: (34) 588-163
ellátó plébánia: Tata I.

Jó tudni

Búcsú (felszentelési évforduló): október második vasárnapja.
Védőszent ünnepe: december 6.