Szűz Mária királynő és Szent Gotthárd templom
Frissítve ill. megerősítve: 2021.01.17.
323 támogató közreműködésével 4,5 millió forint gyűlt össze, hogy a miserend mélyét megújítsuk.
A gyűjtés lezárulása után elkezdtük egy céggel a részletes tervek kidolgozását. Az elkészült tervhez aztán több kivitelezőt is megkerestük. Majd nem régen megszületett a szerződés. És most folyik a munka.



Kapcsolódó információk
Szentóra van papi és szerzetesi hivatásokért minden elsőcsütörtökön 17.00 órától.
Szentségimádás
minden elsővasárnap 15.00 órakor.
Ezen a misézőhelyen nincs gyóntatást jelző kapcsoló. Még.
Új fejlesztésünk, hogy templomokban ill. gyóntatószékekben egyedi kapcsolót üzemeltetünk, amik megnyomásával automatikusan jelezni lehet honlapunk felé, hogy gyónásra van lehetőség. A kapcsoló elemmel működik és megfelelő LoRa lefedettség esetén semmilyen helyi internet vagy mobil elérhetőségre nincs szükség.
További információért keressen meg minket!
Bemutatkozás
A várost építő német iparosok, a hildesheimi bencés püspök tiszteletére, román stílusú templomot építettek. Innen a Magyarországon ritka név: Szent Gotthárd-templom. A mai barokk templom, megőrizve védőszentjét, a XVIII. században épült.
A XVIII. századi építkezés során új főoltárt emeltek, természetesen Szent Gotthárd tiszteletére. A kép felső részén a püspök áll Szent Péter és Szent Pál apostol kíséretében. Az oltár fölé boruló mennyezeten a lepantói csata 200 éves jubileumára emlékeztető Boldogasszony-freskó látható, a hajó mennyezetére Szent Pál életét bemutató falkép került. A XIX. század elején kialakított homlokzat már higgadtabb, és csak a sisakkal koronázott torony ad némi engedményt a barokknak.
A templom igényes késő barokk díszítését és festését Schelmyer Ferenc végezte 1777-ben, és 100 év múlva Stornó Ferenc restaurálta. Legutóbbi teljes belső renoválását Dávid Ferenc irányította. 1820-ban az addig különálló tornyot - kápolnák hozzáépítésével - a templomhoz csatolták, és a tornyot új, magas toronysisakkal látták el. A XIX. század közepén Jummerspach Frigyes magyaróvári építész egyszerű, a barokk templomhoz méltóan csatlakozó romantikus bejárót tervezett és épített. A templom egyhajós, kétoldalt két-két kápolnafülkével. Az egész épület alatt nagyméretű kripta húzódik. Itt temették el Habsburg Frigyes főherceget és feleségét, Croy Izabella főhercegasszonyt. Itt helyezték el Szent Augustus és Szent Krisztina, a 400-as évek római vértanúinak teljes ereklyéit, melyeket annak idején Mária Krisztina és Albert Kázmér szász tescheni herceg kapott VI. Pius pápától jegyajándékul.