kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Akadálymentesség

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Már mobiltelefonra is

Frissítve ill. megerősítve: 2015.08.12.

Összegyűlt 320 adományozásnak hála 4,5 millió forint arra, hogy a miserend.hu közepében működő struktúra és adminisztrációs felület megújulhasson, hogy modernizálhassuk és ezen keresztül frissíthessük a miserend.hu-t. Köszönjük szépen a sok-sok támogatást, a gyűjtés megosztását, minden hálát és fohászt!

Folytatódjon hát a munka önkéntesen és fizetve egyaránt!

Az adománygyűjtés részlete, állása, és biztonságos fizetési mód elérhető az Adomány.hu oldal:

Vigyázzat! Több mint hét éves adatok!

Sajnos nagyon régen nem hallottunk erről a misézőhelyről, így könnyen előfordulhat, hogy hibás az itt látható miserend. Kérjük, ha tud frissebbet, vagy meg tudja erősíteni, hogy ezek helyes adatok, akkor küldjön nekünk észrevételt!

hétfő 
18:00
kedd
szerda
csütörtök
péntek 
18:00
szombat
vasárnap 
10:00
Biztosan vannak itt is különféle közösségek amikhez akár lehet csatlakozni is, de ezekről sajnos nem tudunk. A közösségek.hu oldalon lehet jelezni közösségek meglétét.

Bemutatkozás

A templom a XIV. században már állt, de 1701-ben már csak puszta falakról tettek említést. A XVIII. században barokk stlíusban emelt hajóhoz a XIX. század derekán építették a kereszthajót.

 Amilyen dísztelen a külső homlokzat, olyan sok látnivalót kínál a belső. A főoltár építményének kettős talapzata van, rokokó keretekkel, korinthoszi oszlopok között álló barokk szobrok sorával. A háromrészes párkány felett Szent György lovas alakja látható. Oromzatán az angyalkák nemesi címereket tartanak. Az oltárképen Mária megkoronázása látható. A főoltárhoz hasonlóan gazdag a mellékoltárt, kilenc, nagyon szép barokk szobor díszíti. A szobrok 1760 körül, a Szent Szív oltárkép száz évvel később készült. A szószék hangvetőjén magyar ruhás szent áll. Külön figyelmet érdemel Tóth István síremléke. Meanderes keretben címeres szarkofág mellett egy gyászoló nő áll. A párkányon buborékot fújó fiút a feszület választja el, az egyik kezében koponyát, a másikban kaszát tartó halál alakjától. Egyszerre finom és játékos, bizarr és borzongató.


Elhelyezkedés 

Győr-Moson-Sopron megye
Mihályi

Térkép: 47.51453, 17.09598  

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:
9342 Mihályi, Hunyadi u. 2.
ellátó plébánia: Beled