kozossegek.hu vp2.hu

Segítsd munkánkat!

Ha észrevételed van a templommal vagy a miserenddel kapcsolatban, írd meg nekünk!

Akadálymentesség

Ha van információja az akadálymentességről: tolókocsival hozzáférhetőségről, akadálymentes mosdóról, indukciós hurokról, vagy bármi más akadálymentességről (vagy azok hiányáról), akkor kérjük észrevétel beküldésével jelezze nekünk! Köszönjük!

Már mobiltelefonra is

Frissítve ill. megerősítve: 2015.09.10.

hétfő
kedd
szerda 
16:00
csütörtök
péntek 
16:00
szombat
vasárnap 
10:15

hétfő
kedd
szerda 
17:00
csütörtök
péntek 
17:00
szombat
vasárnap 
10:15

Kapcsolódó információk

Gyónás a szentmisék előtt.
A hónap első péntekein Jézus Szentséges Szíve tiszteletére és engesztelésére szentmise, majd a szentmise után a Jézus Szentséges Szíve tisztelőinek engesztelő imaórája.
Minden év február 26-án és december 30-án egésznapos Szentségimádás.

Közösségek a helyszínen

Biztosan vannak itt is különféle közösségek amikhez akár lehet csatlakozni is, de ezekről sajnos nem tudunk. A közösségek.hu oldalon lehet jelezni közösségek meglétét.

Bemutatkozás

A középkori premontrei prépostsági templom helyén épült a XVIII. század elején, barokk stílusban. A középkori templom szentélye a mai torony alatt volt. Eőször a tatár pusztította el, majd három évszázaddal később a török. A jelenleg is látható épület  magas dombon álló, egyhajós, egyes homlokzati tornyos, nyugaton lesarkított téglalap alaprajzú szentéllyel záródó barokk építmény. 1727-ben javították, 1799-ben kibővítették, tornyát 1817-ben építették hozzá. 2008-ban tatarozták utoljára.

Belsejében a főoltár két lépcsőn álló oltárépítményének középrészén díszes kiképzésű tabernákulum van, mellette gyertyatartók és felette félköríves keretben a főoltárkép. A szószék fából készült barna-fehér festéssel a XIX. században, késői barokk stílusban. A  vörös márvány keresztvíztartó 1825-ből való. A szintén vörös márványból készített keresztelőmedence egyidős lehet a szenteltvíz tartóval. A szentélykorlát a XIX. század első feléből való, márványt imitáló festésű fal. A sekrestyeszekrény szintén a XIX. szászadban keletkezett. A hajó két oldalán elhelyezett padok barokk jellegűek.


Elhelyezkedés 

Heves megye
Nagykökényes

Térkép: 47.73328, 19.59844  

Kapcsolat - elérhetőség

Plébánia:
3012 Nagykökényes
Hősök tere 1.
Szabó Imre sekrestyés
06-37-377-383


Jó tudni

Búcsú: augusztus 5.