Kármelhegyi Boldogasszony-kápolna
Ezért lehetséges, hogy különleges miserend van életben.
Frissítve ill. megerősítve: 2024.10.30.
323 támogató közreműködésével 4,5 millió forint gyűlt össze, hogy a miserend mélyét megújítsuk.
A gyűjtés lezárulása után elkezdtük egy céggel a részletes tervek kidolgozását. Az elkészült tervhez aztán több kivitelezőt is megkerestük. Majd nem régen megszületett a szerződés. És most folyik a munka.
Kapcsolódó információk
Szentségimádás elsőcsütörtökönként 20:30-21:00.
Gyónási lehetőség elsőpéntekenként a csabai plébánián 19-22-ig, illetve egyéni megbeszélés alapján.
Nagyböjtben keresztút a kápolnában péntekenként 19-kor; a hegyen április 3-án, 10-én, 24-én 15-kor. (A nagypénteki keresztutakat lásd az adott napnál.)
Ezen a misézőhelyen nincs gyóntatást jelző kapcsoló. Még.
Új fejlesztésünk, hogy templomokban ill. gyóntatószékekben egyedi kapcsolót üzemeltetünk, amik megnyomásával automatikusan jelezni lehet honlapunk felé, hogy gyónásra van lehetőség. A kapcsoló elemmel működik és megfelelő LoRa lefedettség esetén semmilyen helyi internet vagy mobil elérhetőségre nincs szükség.
További információért keressen meg minket!
Bemutatkozás
Pilisjászfalu kezdetben Tinnye fíliája volt. 1958-ban csatolták a klotildligeti egyházközséghez, melynek 2016 óta plébánosa Szilágyi Szabolcs.
Az 1963-tól működő Kármelhegyi Boldogasszony Kápolnát 2014-re komoly társadalmi munkával sikerült felújítani. 2019-ig kisebb-nagyobb munkák révén folytatódott az épület megújítása. Helyére került a harangtorony, rendeződött az épület környezete is. 2019. őszén egy kisorgona került a kápolnába.
Védőszentje Kármelhegyi Boldogasszony, a templomi búcsú napja július 16-a.

